Доброго дня, любі читачі!
Сьогодні ми розпочинаємо серію майстер-класів "Від замовлення до штампування". Перший випуск із серії присвячений тектовим штампам.
Ось так виглядатимуть штампи TM Lesia Zgharda, коли прийдуть до вас поштою.


Відкривши опакування, ви триматимете в руках штамп, прикріплений на ось такі пластини. Вам потрібно забрати ці пластини. Від'єднуйте штамп лагідно та обережно.


Далі для штампування вам знадобляться акрилові блоки, які можна купити в нашому магазині. Візьміть штамп і прикріпіть гладкою стороною до акрилового блоку.

 Наступний крок - наносимо на штамп чорнило. Це можна зробити двома способами. Вмочити штамп у чорнило таким чином.


Або покласти акриловий блок, штампом догори, і на штамп наносити чорнило ось таким чином:


Тепер штампуємо. Обережно перевертаємо блок штампом до паперу, міцно тримаючи, щоби блок не випав із рук. Штампувати бажано, тримаючи блок обома руками. Добре притисніть блок до паперу. У жодному разі не гойдайте блоком, щоби не деформувати штамповане зображення. Усе, що треба зробити, це чітко й міцно притулити блок зі штампом до паперу й забрати обережним рухом, щоби не розмазати чорнило, залишки якого ще будуть на штампі.


До речі, відштампувати той сам напис можна ще раз, не замочуючи штамп у чорнило. Це називається "друге покоління" при штампуванні. Наприклад, саме чорнило для вас затемне, тоді саме друге покоління може краще виглядати на роботі. Ось приклад першого та другого покоління штампування.

Текстові штампи можна також вигинати, щоби написи були не просто прямі, а наприклад дужкою.


Просто вигніть штамп, як вам потрібно й закріпіть на блоці в такому вигляді. Вигинати можна так, як вам потрібно, не лише дужкою, а вигнути різні кінці штампу в різних напрямках. Хочу звернути увагу, що вигинати потрібно саме на блоці, якщо вигнути в руках, а тоді кріпити на блок, доведеться знову поправляти вже на блоці.

 Ось для порівняння відштампований напис у своєму первинному вигляді, а над ним - штампування вигнутим на акриловому блоці штампом.


Одразу після штампування штамп потрібно почистити. Якщо не почистити його кілька хвилин після штампування, потім це зробити буде важче. Найпростіший спосіб почистити штамп - це протерти його вологою хустинкою. Можна взяти звичайні дитячі вологі хустинки для чутливої шкіри й без жодних ароматизаторів. Якщо у вас нема хустинок без запаху, тоді радимо скористатися способом, описаним далі.


Ще один спосіб чистити штампи є трохи довшим, ніж просте витирання вологою хустинкою. Штампи можна помити ледь теплою або прохолодною мильною водою (не гарячою і не крижаною). Щоби штампи добре відмилися, протріть їх легенько м'якою зубною щіткою. Мокрий штамп можна промокнути рушником й дати добре висохнути перед тим, як ховати назад в опакування.


Ось приклад того, як можна зберігати штампи.
Сподіваємося, цей майстер-клас допоможе та полегшить вам роботу зі штампами.
Якщо у вас є питання, обов'язково пишіть нам і ми радо дамо на них відповідь!

Текст і фото: Liliuska.